Задача человека - расширять пространство своей судьбы, укреплять то, что содействует жизни
Эрих Фромм
Наш адрес:
г.Киев, ул.Антоновича,
д.34, оф.10.
тел.: (044)332-62-87
Не бойтесь жизни. Верьте, что её стоит прожить, и эта вера поможет сделать это фактом.
Уильям Джеймс

Вопросы и ответы

Доброго дня,

Пишу до Вас бо не знаю що робити - ніби зайшов в глухий кут.

Справа в тому, що я вже як 3 роки одружений чоловік, дружина спокійна, лагідна, дуже відповідальна.

Про себе мені важко дати оцінку - на скільки я бачу, я дуже попадаю під вплив інших людей, про це розповім потім, але також я люблю яркі враження, дуже легкий на зміни. Також що повинно приваблювати осіб протилежної статі - це те - що я успішний Кар'єрист, на даний час я керую Українською філією закордонної компанії, винаймаємо престижний офіс, хороша зарплата.

Чотири місяці тому я зустрів дівчину, як виявилося потім також одружену. Вона повна протилежність моїй дружині, весела, красива, також багато спільного - вона ніжна, турботлива. Також чомусь в мене переконання, що вона буде вірною дружиною – незважаючи на те що вона дуже красива на неї заглядають чоловіки - мабуть навіть засильно звертають увагу. Я знаю що якби вона не давала поводу цього б не було - але нічого не можу з цим зробити - обмежувати у поведінці я не можу.

Тиждень тому я розказав дружині про зраду, про те що я хочу від неї піти. У нас нема дітей - тому я думав це не повинно бути надто складно, але реакція моєї дружини була м'яко кажучи істерична. Мені дуже страшно стало, коли я побачив реакцію, вона перед тим недосипала пару ночей, а тут ще таке. Я думав вона зійде з глузду, так страшно це все виглядало. Вона благала мене не залишати. Казала що помре без мене, я бачу що якщо не помре, то з глузду може цілком зійти.

Зараз ми живемо разом з дружиною, але я також намагаюся зустрічатися з Галею. Я пояснив Галі, що мушу пожити з дружиною, Галя це розуміє і терпить нашу розлуку.

Але в такому існуванні я якби міняюся два рази в день. Коли я бачу Галю - мені хочеться їй вірити - що вона буде прекрасною дружиною, ми заведемо дітей, збудуємо міцну сім'ю. Також вірю, що вона буде вірною - мене не зрадить.

Але коли я приходжу додому, проводжу час з дружиною в мене виникають протилежні почуття - мені здається, що є дуже велика ймовірність того що Галя може зрадити. На фоні цього - моя дружина стає ідеалом - мені здається, що навіть я люблю певним чином - хоч не так як Галю - але люблю. Хоча я себе переконую що це прив'язаність - бо таке враження, що я перестав її любити дуже давно - ще навіть перед одруженням - а зараз ми просто прив'язалися один до одного.

Будь ласка напишіть свою думку, чи можливо маєте якісь питання до мене, щоб уточнити ситуацію.

Дуже вдячний, Андрій.

 

Шановний Андріє!

З Вашого листа мені зрозуміло, що обидві жінки варті того, щоб бути разом з Вами. І це вносить певний розлад у Вашу свідомість. Хто з них саме та, що потрібна Вам?

Вашому шлюбові 3 роки – це саме той час коли проходить закоханість, перестає виділятись гормон «щастя» - ендорфін, і попереднє почуття трансформується в почуття, яке люди називають коханням. Що є для Вас кохання? Це перше питання, на яке Ви повинні відповісти відверто собі. Тому що, є ймовірність того, що через деякий час те саме відбудеться з вашими почуттями щодо Галі. А зараз у Вас з Галею – захопленість один одним, закоханість (не переплутати з коханням) в якій переважає фізіологічна потреба, те що називається жага (страсть). Тим більше, завжди хочеться того, що не можна.

Що є для Вас подружнє життя? Певно, Вас щось не влаштовує у шлюбі з дружиною, і саме це Ви віднаходите в стосунках з Галею. «...дружина спокійна, лагідна, дуже відповідальна.» «Вона (Галя) повна протилежність моїй дружині, весела, красива, також багато спільного - вона ніжна, турботлива.» Вам не здається, що жінки, про яких Ви пишете дуже схожі, хоча Ви й стверджуєте протилежне? Також, я певна, Ви знаєте, що подружнє життя – це не свято «веселе і красиве», а це будні – в певному сенсі «відповідальні».

У Ваших словах багато тривоги: «в мене переконання, що вона буде вірною дружиною - незважаючи на те що вона дуже красива, на неї заглядають чоловіки - мабуть навіть засильно звертають увагу... Я знаю що якби вона не давала поводу цього б не було - але нічого не можу з цим зробити - обмежувати її у поведінці я не можу. ...Коли я бачу Галю - мені хочеться їй вірити - що вона буде прекрасною дружиною, ми заведемо дітей, збудуємо міцну сім'ю. Також вірю що вона буде вірною - і мене не зрадить. Але, коли я приходжу додому, проводжу час з дружиною в мене виникають протилежні почуття - мені здається що дуже велика ймовірність того що Галя може зрадити. На фоні цього - моя дружина стає ідеалом...» - Певно, Ви самі себе в чомусь переконуєте, в чому саме? Знаєте, є така аксіома: ми найбільше прагнемо того, чого боїмося. Може у Вашому житті є досвід зради? І Ви підсвідомо до цього рухаєтесь? Поміркуйте над цим. Ви дуже багато уваги приділяєте саме Галиній зраді, а стосовно дружини у Вас навіть не виникає такої думки. Може, саме це, приваблює Вас у стосунках з Галею?

«...мені здається що навіть я її люблю певним чином - хоч не так як Галю - але люблю. Хоча я себе переконую що це прив'язаність» І ще це: Вам «здається», що Ви любите дружину, але ви «переконуєте» себе в тому що це не так. Поміркуйте, в чому більше правди: - в тому, що Вам здається, чи в тому, в чому Ви себе переконуєте?

І нарешті «Тиждень тому я розказав дружин про зраду, про те що я хочу від не піти. У нас нема дітей - тому я думав це не повинно бути надто складно, але реакція моєї дружини була м'яко кажучи істерична. Мені дуже страшно стало, коли я побачив реакцію, вона перед тим недосипала пару ночей, а тут ще таке. Я думав вона з'їде з глузду, так страшно це все виглядало. Вона благала мене не залишати її. Казала що помре без мене, і я бачу, що якщо не помре, то з глузду може цілком зійти.» Звичайно, втрата коханого – це стресова ситуація, за силою переживань наступна після смерті. І це є надзвичайно травмуючою темою для Вашої дружини.(До речі, Ви ні разу не назвали її по імені.) Але, можу сказати Вам, що з глузду вона не зійде. Вона може захворіти, впасти в депресію, може битися в істериці – відповідно до її темпераменту. Але добре чи погано вона може все це пережити.

Зважаючи на все вищесказане, поміркуйте – чого хочете саме ВИ, і чи готові Ви заплатити ту ціну, якої вартує Ваше бажання.

Якщо не розберетесь самостійно, приходьте - вирішимо разом.

Бажаю удачі, з повагою Віталіна.

Жалобы на неплодовитость проистекают из того, что вы чересчур рано устраняете мысли и чересчур строго их сортируете
Фостер С. Макклилан